Анна Овсян

Ми поговорили з Анною Овсян про те, що допомагає їй проводити день максимально ефективно, та про її улюблені ритуали турботи про себе. Анна поділилась з нами порадами про те, як піклуватись про своє ментальне та фізичне здоров’я, вдало поєднуючи робочий та особистий час.

Що для тебе турбота про себе?

Турбота про себе означає піклування та догляд за собою. Це дозволяє залишатись здоровим, виконувати свої повсякденні справи, дбати про інших, мати можливість проживати життя на своїх власних умовах. Не обов’язково все ускладнювати. Почніть з найпростішого - запитуйте себе про свій стан сьогодні - фізичний, ментальний, емоційний, а потім щодня вносіть маленькі корективи для задоволення власних потреб.

Чи є турбота про себе частиною твоєї щоденної практики? Як тобі вдається підтримувати її маючи такий насичений графік?

Турбота про себе є вагомою частиною мого життя, вона стала незмінною рутиною. Я зрозуміла, будь-що може бути важливим, але якщо ми не ставимо на перше місце своє здоров’я та свої потреби, усе поволі виходить з ладу. Це, в свою чергу, починає впливати на наші розумові та фізичні можливості та на людей, які нас оточують. Який би напружений не був день, я знаю, як важливо незмінно приділяти час собі. Мені подобається планувати свій тиждень наперед, тому всі мої ритуали турботи про себе записані в календар. Це допомагає вдало балансувати між робочим та особистим часом. Мої ритуали дарують мені особистий час, під час якого я можу відключитися від усього зовнішнього шуму й повністю зосередитися на підзарядці та наповненні своєї внутрішньої енергії!

Що дарує тобі заряд енергії?

Загалом, я усвідомила, що якщо дотримуюсь свого режиму та темпу - сплю по 7-8 годин, правильно харчуюсь, маю регулярну активність і спілкуюсь з людьми, яких люблю, - мені справді не потрібні додаткові сторонні джерела енергії. Кілька років тому я перестала пити каву, тому що помітила, як одна чашка на мить дає класний заряд енергії, яка потім змінюється різкими перепадами та відчуттям тривоги. Тож, як би я не любила цей ритуал з чашкою кави, я вирішила, що він таки не дуже добре впливає на мене. У дні, коли я хочу бути більш сконцентрованою, моїми улюбленими джерелами енергії є класи hot yoga, cycling в залі, сесії холотропного дихання, прогулянки пляжем, занурення в крижану воду. Я регулярно практикую, щоб підтримувати свій енергетичний баланс в нормі.

Що допомагає тобі розслабитись?

У повсякденному житті розслабитись допомагають якраз усі ці ритуали турботи про себе, проте, я обов’язково намагаюсь проводити трохи часу поза метушливим Лос-Анджелесом, де живу зараз. Упродовж року я дуже люблю планувати поїздки та подорожувати. У цей період намагаюсь поставити на паузу всі робочі питання, наскільки це можливо, щоб повністю поринути у красу світу. Коли я насолоджуюсь різними культурами, їжею, пейзажами та дивовижними людьми, я відчуваю себе по-справжньому живою. Такі поїздки майже завжди допомагають чудово розслабитись.

Яку роль відіграє мода у твоїй щоденній практиці?

Останнім часом я живу дотримуючись підходу “Less is more” і керуюсь ним у кожній сфері свого життя, і мода не виключення. Я також намагаюсь бути більш свідомою у своєму виборі та стаю на шлях впровадження екологічно сталих брендів у своє життя. Купуючи речі в секонд хенді чи вінтажному магазині, ми не лише даруємо їм друге життя, а й зменшуємо свій негативний вплив на навколишнє середовище + це чудовий привід знайти унікальну річ, яка допоможе вам відрізнятись від інших.

Твої особисті поради як підтримувати здоровий баланс між роботою та життям:

Якби мене попросили виділити щось одне, напевно, я б порадила витратити трохи більше часу на пізнання себе, того, що вам подобається робити по життю. Не обмежуйте себе і свої можливості, регулярно приділяйте стільки часу, скільки вам потрібно, щоб заново відкрити для себе свої захоплення, інтереси, хобі та речі, які приносять вам задоволення. Як тільки ви зрозумієте що це, почніть потроху занурюватись в те, що захоплює. Існує велика ймовірність, що таким чином ви знайдете нові цікаві сторони в роботі або бізнесі та відкриєте ритуали, які допоможуть подбати про себе та інших!